Hangfürdő


Egy személyes tapasztalatot szeretnék veletek megosztani. Legelőször egy tibeti hangtálas képzésen találkoztam a hangtálakkal. A zene, az éneklés és a hangok/hangrezgések mindig is foglalkoztattak, zenei tanulmányokat folytattam egészen egyetemista koromig, diploma munkámat is a zene emberre gyakorolt hatásáról írtam. A pszichológusi munkám során a rajzok és színek mellett a hangokkal is el kezdtem foglalkozni. Zeneterápiás sajátélményt az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Karán elvégeztem, de nem éreztem ezt az utat a sajátomnak. Ez idő alatt egy énekstúdióban HR vezetőként és mellette pszichológusként is dolgoztam. Kerestem a zene - a hangok - a hangrezgések bekapcsolhatóságát a saját munkámba. A keresést nem adtam fel, és ennek nagyon örülök, mert ez vezetett el a tibeti hangtálakhoz. Így kiváncsiságból eredően elmentem egy ilyen képzésre. Amikor ott megtapasztaltam a hangtálak “erejét”, akkor tudtam, hogy jó helyen járok.

Azóta nagyon sok pozitív visszajelzést kaptam és folyamatosan kapok a környezetemből a hangtálakkal kapcsolatban.

Talán ami a leggyakoribb visszajelzés, és amit én is önmagamon tapasztalok: 

  • kiegyensúlyoz,
  • harmonizál,
  • pihentet,
  • felölt, 
  • stresszcsökkentő,
  • fokozza a kreativitást,
  • segít a jelenbe megérkezni,
  • támogatja a tisztább gondolkodást,
  • összeköti az érzelmi és gondolati szinteket,
  • hangulatra pozitívan hat,
  • javítja a testkommunikációt.

És még folytathatnám a sort.

Ha esetleg úgy érzed, hogy te is szívesen kipróbálnád a tibeti hangtálakat egyénileg esetleg párban, vagy már ismered őket, de szeretnél egy hangfürdő során kikapcsolódni, akkor sok szeretettel várom a jelentkezésedet az info@soilmediart.hu címre.

Egyéni hangfürdő 60 perc: 20.000Ft.

Páros hangfürdő 60 perc: 30.000Ft.

 

Egy számomra kedves idézettel szeretném zárni a sort, amelyet Bálint Györgyi: Hangterápia tibeti hangtálakkal (G50 Kiadó, 2018., 103.o.) c. könyvében olvashattok:

“A hangterápia jellege nem külsőségekben, tőlünk távol álló, vagy kitalált rituálék követésében, “gurus” megjelenésben és viselkedésben, jelentésekkel felruházott hangszerek és eszközök használatában nyilvánul meg. A gongok, tibeti hangtálak és sok más további hangszer felső harmonikusokban gazdag hangjainak szépsége, az “égi harmóniák” sajátos mikrostruktúrái, a legteljesebb egységben együtt zengő hangok azok, amik megszólítják az ember lelkét és szellemét. A tibeti hangtálak kisérő hangokban gazdag harmóniáiban valami olyat találunk, ami az elkülönültség érzését át tudja alakítani úgy, hogy lelkünket békesség érzése tölti ki. A természet nagy harmóniáját megidéző hangok azok, amik megteremtenek egy sajátos erőteret, s az embert kiragadják a sablonosság, a szürkeség zónájából. Megtörténhet ez egy hetedik emeleti panel hangterápiás rendelővé berendezett kisszobájában éppen úgy, mint egy luxusszálloda tágas wellness részlegében. A zene nem ismer komfortfokozatokat!”